Menu Zavřeno

Jan Jobánek už pošesté triumfoval na Obr Drásalovi

Osmadvacátý ročník Drásala, jenž se jel jako šestý závod seriálu Kolo pro život, je minulostí. V posledních osmi ročnících se tradiční součástí programu stala i extrémní trasa Obr Drásal s délkou 173 km. Mezi vítězi na této ultramaratonské trati jasně dominuje náš Jan Jobánek, který letos vyhrál již po šesté. Vítězství to tentokrát bylo v osmihodinovém závodě těsné: druhý Michal Bubílek (Kross Bikeranch) zaostal jen o tři minuty a jedenáct sekund. Honza Jobánek vítězstvím v závodě získal také dres ultramaratonského mistra ČR.

„Z letošního vítězství na Obrovi mám velkou radost, protože to je pro mě docela nečekaný. Ještě začátkem týdne jsem zvažoval, jestli se vůbec postavím na start. Příprava na závod měla od ideálu daleko. Na jaře jsem dlouho řešil zdravotní komplikace s kolenem. Minulej týden se mi ale jelo docela dobře na poháru v Mostě, tak jsem si řekl, že to zkusím. Ale respekt tam byl velkej,“ řekl Jan Jobánek, jenž se o vedení přetahoval s Bubílkem.

„Už předem jsem tušil, že největší soupeř, kromě samotné trati, bude Michal Bubílek. To se taky potvrdilo a v prvních dvou hodinách mě docela potrápil. Já jsem trochu zariskoval, nasadil jsem na závod hladký, jezdivější pláště, ale v těch rychlých sjezdech jsem si na nich úplně jistej nebyl. Toho Michal docela využíval, takže jsem si ho musel opakovaně sjíždět,“ vypověděl Honza. „Definitivně jsme se rozdělili asi na 5. hodině v nejdelším asfaltovém kopci nad semetínskými traily. Brzo nato jsem si ale uvědomil, že to budou ještě hodně dlouhý tři hodiny sólo jízdy a trochu jsem zalitoval, že jsem Michala utrhnul tak brzo. Neměl jsem žádné informace, jakej mám náskok, takže když jsem na poslední hodině začal cítit, že mi dochází, byl jsem hodně nervózní. Ve vítězství jsem začal věřit až v zámecké zahradě,“ doplnil Honza Jobánek.

Výsledky Obr Drásal 173 km

1.JOBÁNEK Jan (Superior Velsbike Team)7:57:46
2.BUBÍLEK Michal (Kross Bikeranch team)8:00:57+0:03:11
3.ŠÍBL Radoslav (4EVER Cyklobulis Bystřice pod Hostýnem)8:21:05+0:23:19
4.DITTRICH Jiří (F-BIKE KLUB SÁDEK)8:55:36+0:57:49
5.MATĚJ Houška (Nikl Cycling Team)8:55:48+0:58:02

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.