Menu Zavřeno

Filip Adel vydoloval vítězství z mosteckého bláta

Český pohár v maratonu odstartoval 72kilometrovým závodem na technické trati závodu Extrém bike Most. Vítězem elitního závodu se stal náš Filip Adel, když v závěrečném spurtu po více než třech hodinách udolal Jana Škarnitzla (Cyklostar Trek Mercedes-Benz).

Foto: Jan Němec

Letošní mostecký závod dostál naplno svému jménu. Byl to opravdu těžký extrém. Již tradičně technický okruh poznamenaly deště předchozích dnů. Už pár kilometrů po startu pokrývalo bahýnko obličeje jezdců tak, že bylo těžké rozeznávat jednotlivé favority. V první skupince jel kromě Adela se Škarnitzlem i olympionik Ondřej Cink (Kross Racing), Marek Rauchfuss (Ethic Sport) nebo Michal Kaněra (Ghost Team).

Foto: Jan Němec

Byl to právě Ondřej Cink, který za polovinou trati začal tvrdit muziku. Bohužel pro něj, ho potkal ve špatnou chvíli defekt, který jej vyřadil ze hry o vítězství. Jeho aktivita se ale projevila v zredukování vedoucí skupinky na tři jména. Filip Adel měl motivaci napravit nepovedený minulý víkend na Sázavě, nejprve v závěrečném stoupání spolu s Janem Škarnitzlem odpárali Rauchfusse a nakonec v těsném spurtu slavil vítězství.

Foto: Jan Němec

„Dneska jsem byl hodně na špici, snažil jsem se hlídat nájezdy do techniky a to se mi asi i vyplatilo,“ popisoval Adlik, jak si hlídal čelní pozice v podstatě až do cíle. „Klobouk dolů před Škarnou, on byl v konci ten, kdo to začal dělit a já jsem se vezl. Špurt byl ale pěknej a regulérní. Dneska to bylo něco jinýho, asi jsem si vybral minulý týden špatnej den. Podmínky mi dost sedly a bajk potuněnej o telepskopku mě v těhle extrémních podmínkách maximálně podržel!“ popisoval Adlik závod, z něhož měl daleko větší radost než z toho před týdnem.

Výsledky Extrém bike Most 72 km

1.ADEL Filip (Superior Velsbike Team)3:13:18.3
2.ŠKARNITZL Jan (Cyklostar Trek Mercedes-Benz Praha)3:13:18.4+0:00:00.1
3.RAUCHFUSS Marek (Ethic Sport cycling team)3:14:01.6+0:00:43.3
4.KOBES Lukáš (GAPP System – KOLOFIX MTB racing team)3:16:52.6+0:03:34.3
5.KANĚRA Michal (Ghost Team)3:20:14.0+0:06:55.7

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *