Menu Zavřeno

Filip Adel v silné konkurenci v Berouně dojel na 4. místě

Největší český seriál MTB závodů Kolo pro život měl o víkendu svoji sedmou zastávku v Berouně. Elitní závodníci poměřili své síly na 51 kilometrů dlouhé trati a nejrychlejším byl Martin Stošek (Canyon Northwave Team). Náš Filip Adel v silné konkurenci obsadil čtvrté místo.

Filip si po krátké závodní pauze a bloku těžších tréninků vybral berounský závod jako ideální rozjetí do druhé poloviny sezóny. Našlapaná konkurence zaručovala hodně svižné tempo hned od startu. Trať bez těžkých technických pasáží se nabízela k nasazení pevného kola, Filip tak osedlal svůj Superior Team 29 Issue.

„Na startu se sešla kvalitní konkurence, takže jsem tušil, že tempo bude od začátku vysoký. Martin Stošek je na tom výborně a bylo od počátku jasný, že si závod bude kontrolovat. Směrem nahoru nám během první poloviny většinou na konci stoupání o kousek poodjel a my jsme ztrátu pak lepili ve sjezdech. Na první hodině přišlo zásadní dělení a Martin nám odjel definitivně. Chvilku s ním dokázal jet jen Marek Rauchfuss a já jsem zbyl v boji o třetí místo asi v sedmi členný skupince, kterou tvořili většinou rychlí kluci z XC. Závěr jsem trochu podcenil a fous mi unikla bedna. Lukáš Kobes byl rychlej a cílová rovinka krátká. Brambory ale po kratší závodní pauzičce beru, výkon byl docela dobrej,“ popsal Filip Adel průběh závodu.

„Na závod jsem vzal pevňáka s DT Swiss teleskopkou a hladkýma Zefyros pláštěma. Nahoru to odsejpalo parádně, ale ve sjezdech to byla místy docela hrana. Trať jsem vůbec neznal a tempo bylo vážně vysoký. Teď mám v plánu domácí XC pohár v Hlinsku a týden na to další ze závodů KPŽ v NMnM, kde bych se chtěl pokusit o obhajobu loňskýho vítězství,“ nastínil Filip své plány do dalších týdnů.

Výsledky KPŽ Beroun 51 Km

1.STOŠEK Martin (Canyon Northwave Team)1:53:24
2.RAUCHFUSS Marek (Česká spořitelna – Accolade)1:54:29+0:01:04
3.KOBES Lukáš (GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team)1:56:36+0:03:12
4.ADEL Filip (Superior Velsbike Team)1:56:37+0:03:12
5.MORAVEK Tomáš (CYKLOSTAR Trek Pirelli)1:56:37+0:03:12

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *