Menu Zavřeno

Filip Adel v Mladé Boleslavi těsně druhý

V pořadí druhý závod ze série Kolo pro život se odehrál v Mladé Boleslavi. Počasí závodníkům přálo a na startu se sešlo početné pole jezdců. Nejdelší trasa B o délce 50 km s převýšením 700 m vedla na severozápad od Mladé Boleslavi a byla plná rychlých úseků, které nahrávaly závodění v početnějších skupinkách. I když trať nenabízí žádná extrémní stoupání, tak vysoké tempo v kratších kopcích dokázalo startovní pole nadělit.

Foto: Jan Reiner

V jednom ze stoupání kolem zříceniny hradu Zvířetice došlo k rozhodujícímu dělení, po kterém zůstalo na špici trio ve složení Filip Adel, Filip Rydval a Karel Hník. Společně dojeli do dramatického finiše, ve kterém těsně triumfoval Karel Hník před Filipem Adelem, který obsadil druhé místo. Filip Rydval se umístil třetí. Závodníci v tomto rychlém závodě atakovali průměr 32 km/h.

Foto: Jan Reiner

„Byla to moje premiéra na Kole pro život v Mladé Boleslavi, ale tušil jsem, že to bude hodně rychlý závod. Na trati bylo několik kratších stoupání, ve kterých se jelo nadoraz a tím se startovní pole dost nadělilo. Podařilo se mi být u všeho důležitýho a zhruba 15 kilometrů před cílem jsem zůstal na čele s Karlem Hníkem a Filipem Rydvalem. Skupinka za námi byla pořád na dohled, takže jsme spolupracovali a jeli v dorazu až na poslední kilometr. Zkusil jsem kluky překvapit před poslední zatáčkou nějakých 300 metrů před cílem, ale Karel Hník zareagoval a na poslední stovce mě ještě skočil. Druhý místo ve spurtu vždycky zamrzí, ale i tak jsem rád, že se mi jelo zase dobře,“ řekl spokojený Filip Adel.

Výsledky KPŽ Mladá Boleslav 50km

1. HNÍK Karel (D2 mont Merida cycling team)1:36:51
2. ADEL Filip (Superior Team)1:36:51+0:00
3. RYDVAL Filip (D2 mont Merida cycling team)1:37:02+0:11
4. BARTŮNĚK Marek (ČESKÁ SPOŘITELNA – ACCOLADE)1:37:18+0:27
5. RAKUS Ondřej (JK ANIMALS MTB TEAM)1:37:18+0:27

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *