Menu Zavřeno

Filip Adel si z MČR v MTB maratonu odváží bronzovou medaili

Mistrovství ČR v maratonu letošní rok hostil Machov. Technická 68kilometrová trať Stolovými horami byla důstojnou prověrkou výkonnosti i technických dovedností všech elitních bikerů. Nejlépe se s ní i soupeři popasoval Lubomír Petruš (D2Mont Merida) a po více než 3 hodinách závodu mohl slavit svůj první mistrovský titul. Filip Adel na skvělém třetím místě zaostal o 10 minut, když nestačil ještě na druhého Marka Rauchfusse (Česká spořitelna Accolade). Jan Jobánek finišoval na solidním 6. místě.

Foto: Jaroslav Svoboda

Ostré tempo Lubomíra Petruše hned po startu závodu při stoupání z Machova na vrchol Bor nadělilo startovní pole. Filipovi Adelovi se bohužel nepodařilo udržet se úplné špice, i když až do poloviny závodu k ní neměl daleko.

Foto: Jaroslav Svoboda

„Hned od startu se jelo nadoraz a bylo těžký nepřepálit tempo, pokud člověk chtěl zůstat vepředu. Po prvním kopci jsem měl ztrátu 15 vteřin, to se mi na chvilku podařilo dojet na vrcholku druhýho kopce, ale kluci vepředu mi za to hned vzali, takže jsem si musel zase vystoupit. Zůstal jsem na třetím fleku, hodinu jsem jel podlahu, a když mi na občerstvovačce řekli, že mám ztrátu přes minutu, tak mi bylo jasný, že dojet dopředu je pro mě nemožný. Musel jsem si trochu zvolnit a začal jsem se soustředit na udržení třetího místa. Myslím si, že jsem byl na mistrák dobře připravenej a forma byla slušná. Neměl jsem žádnou zásadní krizi, a i když jsem jel celou dobu sám, tak jsem držel slušný tempo. Kluci vepředu ale letěli. Bronz z mistráku musím brát, je to určitě jeden z těch nejlepších výsledků, který jsem v sedle posbíral,“ řekl v cíli spokojený Filip s bronzovou medailí na krku.

Foto: Jaroslav Svoboda

Honza Jobánek se během závodu pohyboval ve skupince jedoucí o 6. místo, které se mu nakonec podařilo i vybojovat.

„Tempo, jaký se jelo na špici v prvních kopcích, nebylo nic pro mě. Nicméně docela jsem si věřil v technice, takže jsem si ve sjezdech dokázal ztrátu na moji skupinku stahovat. Postupně jsem se pěkně rozjel a poslední hodina mi sedla. Nejraději bych si nafackoval za předposlední sjezd, kde jsem svojí chybou nejprve spadl a pak si i způsobil technický problémy, nicméně ztrátu se mi podařilo smazat a za 6. místo jsem moc rád,“ řekl Honza Jobánek.

Foto: Jaroslav Svoboda

Výsledky MČR Machov 68 km

1.Petruš Lubomír (D2mont Merida)3:08:56
2.Rauchfuss Marek (Česká spořitelna – Accolade)3:12:50+03:54
3.Adel Filip (Superior Team)3:19:06+10:10
4.Skála Jaromír (Česká spořitelna – Accolade)3:22:59+14:03
5.Bartůněk Marek (Česká spořitelna – Accolade)3:25:00+16:04
6.Jobánek Jan (Superior Team)3:29:04+20:08

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *