Menu Zavřeno

Filip Adel si 8. místem na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě vylepšil své kariérní maximum

Už podruhé do Nového Města na Moravě zamířili elitní světoví MTB maratonci. Po loňské úspěšné premiéře, novoměstským závodem celý ročník letošního světového poháru odstartoval.  Vítězství se v mužském závodě podařilo ohájit Fabianu Rabensteinerovi (ITA, Wilier Pireli). Náš Filip Adel byl nejlepším Čechem v závodě, když dojel na 8. místě.

Na muže čekala trať v délce 123 km. Celkem do závodu odstartovalo 90 elitních mužů. Jejich dojezd byl naplánován přesně mezi závody XCO, před zaplněnými tribunami Vysočina Arény.

Novoměstská trať světového poháru není o extrémech, ale spíše o rozmanitosti. Hravé singletracky se střídají s šotolinovými úseky, nechybí ani techničtější pasáže v okolí nejvyššího kopce Žďárských Vrchů – Devíti skal. Díky tomu, že trasa není výrazně selektivní, nabízí atraktivní závodění, kdy se o vítězi rozhoduje často až v koncovce závodu. Letos pořadatelé navíc pro maratonce připravili do závěru dojezd po trati XCO okruhu.

Foto: Jan Brychta

Na 30. kilometru se utvořila skupina čítající 24 jezdců a jejím členem byl i domácí Filip Adel, který měl trať dokonale najetou. Před sjezdy najížděl na čelo a díky jejich znalosti vždy získal drobný náskok, čímž eliminoval riziko defektu a také šetřil síly.

Foto: Jan Brychta

Ve dvou třetinách závodu, v nejdelším stoupání na trati, se začala skupina trhat a Filip Adel z čela vypadl. Na čele zůstala čtveřice, která si to v závěru rozdala o vítězství. Nejlépe koncovku zvládl loňský vítěz z NMNM Fabian Rabensteiner. Filip Adel se ještě pokoušel bojovat o poslední zbývající místo na pódiu, nicméně na technickém XCO okruhu mu došly síly. I tak jeho 8. místo patří k největším úspěchům jeho dosavadní kariéry.

Foto: Jan Reiner

„Jsem spokojený. Forma, kterou jsem měl poslední měsíc, nebyla ideální. Poslední týden jsem ale cítil, že by to mohlo být dobré. V závodě jsem si to hlídal, snažil jsem se do sjezdů jezdit na špici, šetřit síly. Pak už mi ale docházely ve stoupání na Devět skal síly a odešel jsem na výkon. Zkoušel jsem to ještě o 5. flek, ale už to nešlo. Myslel jsem i trošku výš, ale tohle bylo dnes maximum,“ zhodnotil svůj výkon Filip, který si tak o jednu příčku vylepšil pozici oproti předchozímu roku.

Foto: Jan Brychta

Výsledky světový pohár NMNM 123km

1. Fabian Rabensteiner (ITA, Wilier Pireli)4:39:45
2. Alex Miller (NAM)4:39:52
3. Samuelle Porro (ITA, Wilier Pirelli)4:39:53
4. Marc Stutzman (SUI, Canyon Sidi)4:40:10
5. Simon Stiebjahn (GER, Singer Racing)4:42:24
8. Filip Adel (Superior Team)4:42:32

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *