Menu Zavřeno

Filip Adel dojel šestý při KPŽ na Vysočině

Populární seriál Kola pro život pokračoval o víkendu 13.-14.8. festivalem závodů v Novém Městě na Moravě. Hlavní závod se odehrával na trati dlouhé 87 km, která byla zároveň zapsána ve světovém kalendáři UCI. Filipu Adelovi (Superior Team) se na novoměstské trati nepodařilo navázat na vítězství z předchozích dvou ročníků a závod dokončil jako šestý. Vítězem se stal Tomáš Višňovský (Česká spořitelna – Accolade).

Foto: Miloš Lubas

„Závod Kola pro život v NMnM patří mezi moje oblíbený a každý rok se tady chci ukázat. Trať mi sedí a je namotaná v místech, kde trávím během tréninku spoustu času. Předchozí dva ročníky jsem dokázal v závěrečných dojezdech vyhrát a tak moje očekávání byla i letos ta nejvyšší“, popsal Filip Adel svoje předstartovní ambice. Přestože se Filip po většinu závodu držel v první skupince, kde se aktivně snažil ovlivňovat vývoj závodu, nakonec pro něj v cíli zbylo 6. místo.

Foto: Jan Reiner

„Asi po třiceti minutách svižného tempa jsme zůstali na čele v deseti lidech, kde měl výraznou převahu tým České Spořitelny. Měl jsem vytipovaných pár míst, kde jsem to při závodě zkusil trochu nadělit, ale nakonec se to vždycky sjelo. V polovině závodu ukázal svojí sílu Martin Stošek, ale i jeho útok byl nakonec bez úspěchu. V jednom ze singlů měl následně Martin defekt a toho využil Tomáš Višňovský, který nastoupil a vybudoval si náskok. Chvilku jsem to držel na dostřel, ale ve skupině mi ve stíhací jízdě hlavně na začátku, kdy bylo potřeba jet, nikdo nepomohl. Trojice ze spořky pochopitelně neměla zájem jet a 30 kilometrů před cílem bylo jasný, že to jen s Karlem Hníkem už nedolepíme. Vypadalo to na boj o druhý místo, ale na poslední občerstvovačce nás doletěl po defektu se vracející Martin Stošek a tempo se zase výrazně zvýšilo. Bohužel pro mě, po předchozí aktivitě mi toho v nohách už moc nezbylo a čtveřici před sebou jsem už neuvisel. V cíli šestý místo, z toho jsem pochopitelně zklamanej, na trati jsem v týdnu strávil hodně času a myslím, že i výkonnost byla dobrá. Když si to vezmu zpětně, tak po taktický stránce už to tak dobrý nebylo, ale takový je závodění,“ vykládal v cíli viditelně zklamaný Filip.

Foto: Jan Reiner

Výsledky KPŽ NMnM 87km

1.VIŠŇOVSKÝ Tomáš (Česká spořitelna-Accolade)2:58:56
2.HNÍK Karel (D2 MONT MERIDA CYCLING TEAM)3:01:04+02:07
3.STOŠEK Martin (Canyon Northwave Team)3:01:05+02:08
4.KULHAVÝ Jaroslav (Česká spořitelna-Accolade)3:01:05+02:08
5.BARTŮNĚK Marek (Česká spořitelna–Accolade)3:01:06+02:09

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *